67 21 87 44
×

Lūdzu aizpildiet zemāk esošo veidlapu un mēs ar jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.

Lūdzu ievadiet pareiza formāta epasta adresi.
Lūdzu ievadiet ziņojumu.
Jūsu ievadītie dati tiek saglabāti un nosūtīti kā e-pasta vēstule un apstrādāti saskaņā ar Privātuma politiku

Vinila grīda. Click tipa vai līmējamu?

Ja tev ir neatbildēts jautājums, kādu vinila grīdas segumu izvēlēties – pie pamatnes līmējamo vai arī brīvstāvoši ieklājamo ar click savienojumu, tad šis raksts būs tieši tev.3

Papildus mūsu ežurnālā “Vinila grīdas” ir vēl plašāka informācija par vinila grīdām. Tajā arī ir apkopoti dažādi kritēriji, ko iesakām ņemt vērā, izvēloties vinila grīdu. Šī  informācija palīdzēs izvēlēties slodzei atbilstošu, izskatīgu, ilgi kalpojošu vinila segumu. Lejuplādē šeit ->

 

Par vinila grīdām parasti dēvē grīdas segumus, kurus nozares terminoloģijā sauc par LVT – Luxury Vinyl Tiles. Tas ir elastīgs sintētiskais materiāls flīžu jeb plākšņu veidā, kas mēdz imitēt dabīgus materiālus – koksni, akmeni - un ir veiksmīga alternatīva izmantošanai vietās, kur nepieciešams dabīga materiāla izskats, bet tehnisku vai ekonomisku iemeslu dēļ izdevīgāk izmantot imitāciju. LVT grīdas segumi ir izturīgi, praktiski un viegli kopjami. LVT joprojām ir relatīvi jauns izstrādājums un grīdu tirgū viens no straujāk augošajiem, popularitāti gūstošajiem produktiem tā vizuālo un tehnisko īpašību dēļ. 

Divi populārākie vinila grīdu ieklāšanas veidi ir:

Kurā situācijā kuru labāk izvēlēties? Šeit mūsu - SIA “Anitra” apsvērumi, uzkrāti 20 gadu garumā piegādājot un ieklājot vinila grīdas.

 

Līmējama vinila priekšrocības un trūkumi.

Līmējamās vinila grīdas visbiežāk ir 2,5mm biezas, bet ir pieejami arī citi biezumi, sākot no 2mm līdz 4mm. Tās tiek līmētas pie labi sagatavotas, tīras, līdzenas un gludas pamatnes ar speciālu līmi, kas paredzēta vinila flīžu ieklāšanai. Lai pamatne būtu pietiekami gluda, pirms šo segumu ieklāšanas vienmēr veicam virsmas špaktelēšanu pilnā platībā. Šādi ieklāta vinila grīda veido ilgmūžīgu, ar pamatni cieši sasaistītu grīdas segumu.

Priekšrocības:

 

Trūkumi:

Kopumā varētu teikt, ka līmējama vinila grīda noteikti būs veiksmīga izvēle gadījumos, kad ir laba betona pamatne un pieejami profesionāli grīdu ieklājēji. Mūsu priekšlikums - parūpējieties par pamatni, savukārt par tās sagatavošanu un seguma pareizu ieklāšanu parūpēsimies mēs.

 

Click vinila priekšrocības un trūkumi.

Peldošajām vinila grīdām jeb vinila grīdas segumiem ar click savienojumu plāksnes pieslēdzas viena otrai ar click savienojuma gropi. Click dēļu un flīžu biezums sākas ar 4mm un mēdz sasniegt pat 10mm. Dažām click vinila grīdām ir iestrādāts akustiskais apakšklājs, savukārt citām ir jāieklāj papildus apakšklājs pirms to montāžas. Šis vinila tips veido ar pamatni nesasaistītu segumu – tā saucamo peldošo grīdu.

Priekšrocības:

 

Trūkumi:

pa telpas perimetru;

ap visiem fiksētiem objektiem, tādiem kā kamīns, radiatoru kājiņas, apkures caurules;

savienojuma vietās ar citiem grīdas segumiem;

pie virtuves iekārtas kājiņām, ja virtuves iekārta balstās uz grīdas. Virtuves iekārtas parasti ir tik smagas, ka tās piespiež peldošo grīdu tik stipri, ka tiek uzskatītas par fiksētiem objektiem. Tādēļ peldošo grīdu nevajag klāt zem virtuves kājiņām. Vislabāk to nobeigt pirms virtuves kājiņām uzreiz aiz cokola;

starp dažādām telpām;

siltās grīdas gadījumā, ja daļā no telpas ir siltā grīda, bet citā daļā nav, vai arī daļā telpas paredzēta grīda citā temperatūras režīmā - tad arī šīs zonas jāatdala ar izplešanās šuvi.

 

 

Kaut kas pa vidu – līmējamā grīda uz peldošā apakšklāja.

Līmējamo vinilu ieklāšanai var izmantot arī pašlīmējošo apakšklāju. Šādā veidā ieklājot, nav jārūpējas par to, lai pamatne būtu izcilā kvalitātē, jo apakšklājs maskēs nelielus pamatnes defektus. Apakšklāju var klāt pāri pamatnes plaisām un kompensācijas šuvēm. Pašlīmējošo apakšklāju, kurš sava svara dēļ stingri pieguļ pamatnei, ieklāj bez piestiprināšanas. No ieklātā apakšklāja virsmas noņem aizsargplēvi, zem kuras ir līme, un segumu blīvi un stingri piespiež apakšklājam. Šis risinājums ir labs arī tādā gadījumā, ja pēc laika segumu ir paredzēts mainīt, vai nav iespēja ideāli izlīdzināt pamatni.

Šajā metodē līmējamā grīda savai funkcionalitātei vairāk pielīdzinās peldošajai click grīdai ar tās priekšrocībām un trūkumiem, lai gan izplešanās šuvju prasības nav tik augstas kā click grīdas segumiem. Šādi ieklātai grīdai vajadzēs izplešanās šuves ~2mm platumā pie fiksētiem objektiem. Šis apakšklājs papildus uzlabos arī grīdas akustiskās īpašības.

 

 

Veiksmi vinila grīdas izvēlē un ieklāšanā!

 

 

Papildus resursi:

Esam sagatavojuši arī e-žurnālu, kurā apkopoti dažādi kritēriji, ko iesakām ņemt vērā, izvēloties vinila grīdu. Tur ir daudz informācijas, kas palīdzēs izvēlēties slodzei atbilstošu, izskatīgu, ilgi kalpojošu vinila segumu.

► Lejuplādē E-žurnālu

 

 

 

Plašākais vinila grīdu piedavājums noliktavā Rīgā.
► Dodies uz E-veikalu!
► Nāc uz salonu Decco centrā

 
 
 
Mūsu vinila segumi kalpo sabiedriskos objektos jau vairāk kā 20 gadu

Slodzei atbilstoši izvēlēta, kvalitatīva vinila grīda kalpos ilgi! Bildē 23 gadus sabiedriskā slodzē kalpojuši Amtico LVT dēļi, ieklāti kuģu klāja rakstā 1998. gadā. Foto 2021. gadā,

 

 

► Uzzini vairāk pa vinila grīdām!

 

Vai jautā mums savu jautājumu - palīdzēsim!
Lūdzu ievadiet pareiza formāta epasta adresi.
Lūdzu ievadiet ziņojumu.
Jūsu ievadītie dati tiek saglabāti un nosūtīti kā e-pasta vēstule un apstrādāti saskaņā ar Privātuma politiku
FORMA