67 21 87 44

Lūdzu aizpildiet zemāk esošo veidlapu un mēs ar jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.

Lūdzu ievadiet pareiza formāta epasta adresi.
Lūdzu ievadiet ziņojumu.
Jūsu ievadītie dati tiek saglabāti un nosūtīti kā e-pasta vēstule un apstrādāti saskaņā ar Privātuma politiku

Parkets, koka grīdas

Labākā daudzslāņu parketa izvēle
 • Vairāk kā 70 dažādu parketu saņem no noliktavas Rīgā tajā pašā dienā vai nākamajā. Veic izvēli Eveikalā. Vai nāc uz Salonu Decco centrā.
 • Pasūtījumu piegādes jebkuram apjomam, plašam parketa grīdu piedāvājumam.
 • Lieli paraugi un profesionāli konsultanti - lai izvēle būtu prieks.
 • 100% naudas atgriezīsim ja iegādatais parkets nepatiks un to atgriezīsiet nebojātos iepakojumos 30 dienu laikā. Attiecas uz noliktavā esošiem materiāliem. 
 • Augstākā kvalitāte pa labu cenu. Labāko zīmolu parkets tieši no ražotājiem.
 • Piegādāsim, sanesīsim, ieklāsim.
 • Lai Jūsu koka grīda kalpotu ilgi, palīdzēsim tās kopšanā.

 


 

Kā izvēlēties koka grīdu

Laba koka grīda nodrošina izturīgu, praktisku virsmu, kas noveco ar eleganci. Bet ne visas koka grīdas ir vienādas. Ir daudz faktoru, kas ietekmē gan estētiku, gan grīdas kopšanas vieglumu, gan ilgtermiņa izturību. Lasi vairāk par atšķirībām starp dažādiem produktiem un kam pievērst uzmanību izvēloties koka grīdu.

 

Koka grīdas raksts

Koka grīda var būt ieklāta grīdas dēļu rakstā, mazo parketa dēlīšu rakstā, skujiņas vai chevron rakstā, un arī dažādos citos rakstos.

Koka grīdas raksts

Grīdas dēļu raksts Chevron raksts Skujiņas raksts

 

Mūsdienās piedāvājums ir tik plašs, ka ikviens var atrast sev piemērotāko rakstu un tā izmēru. Pie mums jūs atradīsiet:

 • vairāk nekā 50 dažāda platuma un garuma platos dēļus platumā no 13cm līdz 40cm un garumā no 1,2m līdz 4m;
 • vairāk nekā 10 dažāda platuma un garuma parketa dēlīšus platumā no 7cm līdz 14cm un garumā no 47cm līdz 1m, kurus var ieklāt gan tradicionālā parketa rakstā, gan skujiņā;
 • vairāk nekā 5 dažāda platuma un garuma chevron parketa dēlīšus platumā no 9 līdz 14cm un garumā no 60cm līdz 80cm.

 

 

Masīvkoka vai daudzslāņu parkets

Vēsturiski koka parketa vai grīdas dēlis tika izgatavots no viena koksnes slāņa pilnā dēļa biezumā. Mūsdienās augstāku popularitāti ir ieguvušas daudzslāņu koka grīdas. Tās izgatavotas no cietkoksnes virskārtas, kas savienota ar citiem koksnes slāņiem, paredzētiem grīdas izplešanās un saraušanās kustību mazināšanai telpas mitruma izmaiņu ietekmē.

Masīvkoka vai daudzslāņu parkets

Masīvkoka parkets Daudzslāņu parkets

 

Vienslāņa jeb masīvkoka grīdas un daudzslāņu koka grīdas izskats ir vienāds, jo redzams tikai grīdas augšējais slānis. Būtiski gan atšķiras šo grīdu īpašības. Masīvkoka grīdu galvenā priekšrocība - tās var vairāk reižu atjaunot, slīpējot un no jauna veicot virsmas apstrādi. Daudzslāņu grīdu var atjaunot mazāk reižu, jo to ierobežo augšējā slāņa biezums. Tomēr daudzslāņu grīdai ir vairākas priekšrocības:

 • daudzslāņu grīdas mazāk izplešas un saraujas klimatisko izmaiņu rezultātā;
 • daudzslāņu grīdas ir piemērotākas ieklāšanai uz apsildāmajām grīdām, jo mazāk reaģē uz mitruma izmaiņām koksnē;
 • tās parasti ir vieglāk ieklāt un ir ļoti labi piemērotas ieklāšanai “peldošās grīdas” metodē, kad koka grīdu nestiprina pie grīdas pamatnes;
 • daudzslāņu grīdu izgatavošanā tiek patērēts mazāks augstvērtīgo cēlkoku daudzums (ozols u.c.) nekā masīvkoka grīdām, jo apakšējie dēļu slāņi parasti izgatavoti no ātrāk augošu koku materiāliem.

Ņemot vērā būtiskās daudzslāņu grīdu priekšrocības, mēs savā piedāvājumā koncentrējamies uz tām.

 

Daudzslāņu konstrukcija

Daudzslāņu koka grīdas tiek izgatavotas dažādās konstrukcijās ar dažādu slāņu skaitu. Tipiskākie veidi ir:

 • divslāņu – virskārta izgatavota no cēlkoka, pamatne no priedes vai egles;
 • divslāņu – virskārta no cēlkoka, pamatne no bērza saplākšņa;
 • trīsslāņu - virskārta no cēlkoka, vidējā slānī priedes vai egles gabaliņi, apakšējā slānī priede vai egle;
 • trīsslāņu - virskārta no cēlkoka, vidējā slānī HDF, apakšējā slānī priede vai egle.

 

Daudzslāņu konstrukcija

Trīsslāņu konstrukcija Divslāņu konstrukcija

 

Katrai konstrukcijai ir kādas nelielas priekšrocības un trūkumi. Dažādi ražotāji mēdz uzsvērt savu konstrukciju priekšrocības pār citām. Mūsu pieredzē kvalitatīvs gala rezultāts nav tieši atkarīgs no konstrukcijas tipa. Būtiski ir izvēlēties kvalitatīvus materiālus no ražotāja ar labu reputāciju un pieredzi un ieklāt tos atbilstoši norādījumiem.

 

Virskārtas biezums

Daudzslāņu koka grīdas būtiski atšķiras viena no otras ar virsējā slāņa biezumu un iespējām to atjaunot, slīpējot. Virsējais slānis mēdz būt no 0,6mm līdz pat 6mm biezs. Virsējā slāņa biezums visvairāk ietekmēs to, cik reizes grīdu varēs atjaunot, to slīpējot un atkārtoti apstrādājot ar laku vai eļļu. Pareizi apstrādātu un koptu koka grīdu, visticamāk, nevajadzēs slīpēt tuvāko 15 gadu laikā. Rūpīgā ekspluatācijas režīmā, virskārtu regulāri pulējot un pārklājot, grīda bez slīpēšanas var kalpot pat ilgāk nekā 30 gadus. Savukārt gadījumā, ja grīda tiek kādā veidā sabojāta, izdeldēta vai saskrāpēta, var rasties nepieciešamība grīdu slīpēt. Vai grīdu varēs slīpēt un cik reizes, atkarīgs no virskārtas slāņa. Tiek uzskatīts, ka grīdas ar 2,5 - 3,5mm virskārtu, domājams, varēs slīpējot atjaunot 2 reizes. Taču to nevajadzētu uztvert kā solījumu, jo situācija atkarīga no grīdas bojājumu dziļuma.

Virskārtas biezums

Plāns virskārtas biezums Biezs virskārtas biezums

 

Mūsdienās lietotāji, iegādājoties parketu, bieži jau zina, ka neveiks tā atjaunošanu, slīpējot un no jauna apstrādājot. Tam par iemeslu mēdz būt gan tas, ka

tiek iegādāta grīda ar īpašiem apstrādes veidiem (piemēram, krāsa, birstējums, dziļo šķiedru tonējums), kuru atjaunošana uz vietas objektā pēc slīpēšanas atbilstošā kvalitātē būs gandrīz neiespējama;

nevēlas sarežģījumus, kas saistīti ar grīdas slīpēšanu un pārklāšanu (putekļi, ilgs apstrādes un žūšanas laiks, smakas);

nevēlas investēt grīdas atjaunošanā slīpējot un pārklājot no jauna, jo kvalitatīvi veikta darba izmaksas ir apmēram 20 €/m2, kas bieži ir vairāk nekā puse no jaunas grīdas iegādes un uzstādīšanas.

Ja plānojat neatjaunot grīdu slīpējot un pārklājot, tad varbūt “mazāk ir vairāk” ir tieši tas, kas virskārtas biezumā ir vajadzīgs. Šādā gadījumā arī koka grīda ar 0,6mm cēlkoka slāni un HDF vidus slāni varētu kalpot 20 gadus un vairāk. Plānā virsslāņa un cietā HDF vidusslāņa dēļ šādu grīdu ir ļoti grūti traumēt, jo iespiedumi un dziļie iešvīkājumi parasti veidojas tieši cēlkoka slānī.

 

Virskārtas koka veids

Virskārtas koksne un tās zāģējuma veids noteiks, kā izskatīsies jūsu grīda. Tipiski ir virskārtā izmantot dažādus kokus ar augstu cietību – piemēram, ozols, osis, kļava, valrieksts; kā arī dažādus eksotiskos kokus. Mūsdienās vispopulārākais ir ozola parkets savas cietības, izskata, kā arī izsekojamās koksnes izcelsmes dēļ. 

Izvēloties koka grīdu, neaizmirstiet ieskatīties, kāds ir koksnes raksts. Lai arī paraugi pilnībā nekad neatainos pabeigtu grīdu, rūpīga parauga un pieejamo produkta grīdas ieklājuma attēlu izpēte dos labāku priekšstatu, vai izvēlaties sev piemērotāko grīdas izskatu. Iesakām pievērst uzmanību koksnes raibumam, zaru vietu daudzumam, pildīto zaru vietu izskatam, izmantotajam koksnes šķiedras rakstam un izteiksmīgumam.

Virskārtas koka veids

Raiba koksne Viendabīga koksne

 

 

V grope

V grope dēļu malās palīdz izcelt katru atsevišķo dēli. V gropēm ir dažādi dziļumi, kas izceļ atsevišķos dēļus izteiktāk vai mazāk izteikti.

V grope

Dēļi ar V gropi Dēļi bez V gropes

 

Virsmas apdare

Virsmas apdare ļoti būtiski ietekmē koka grīdas ilgmūžību. Tās kvalitāte noteiks, cik ilgi kalpos grīda un kad būs nepieciešama grīdas atjaunošana. Ir daudz dažādu apdares produktu, bet, vienkāršojot, lielāko daļu apdares materiālu mēdz iedalīt divās kategorijās: eļļa vai laka. Sava grīdas seguma izvēli iesakām veikt, ņemot vērā izskatu, apdares tehniskās īpašības un konkrētajam produktam rekomendēto kopšanas režīmu.

Eļļa nedaudz iesūcas kokā, aizpildot tā virskārtas poras, un rada matētu, dabīgu sajūtu. Eļļotas grīdas galvenā priekšrocība - tā var tikt ļoti viegli atjaunota un atsvaidzināta. Eļļotas grīdas atjaunošanu var veikt arī tikai atsevišķos sektoros, kur grīda ir pakļauta lielākai slodzei vai sabojāta, un nav nepieciešamība atjaunot visu grīdu. Savukārt eļļa nav tik noturīga pret traipiem kā laka, kā arī tās nodilumizturība nav tik stipra kā lakai. Eļļa ir ļoti laba izvēle, ja jūs plānojat par savu grīdu rūpēties, jo eļļota grīda labi kalpos, ja regulāri tiks kopta ar eļļu un vaskus saturošu līdzekli, kas atsvaidzina pārklājumu.

Lakotu apdari izveido, uzklājot vairākas lakas kārtas, tā radot plānu plēvi, kura aizsargā grīdu pret nodilumu un traipiem. Lakota virsma apkopes ziņā ir mazāk prasīga, pret traipiem un nodilumu izturīgāka, nekā eļļota. Toties dziļi ieskrāpējumi vai grīdas izdilums lielas slodzes zonās parasti ir novēršami tikai, grīdu atjaunojot ar slīpēšanu un pārlakošanu pilnā telpas platībā.

Virsmas apdare

Naturālā eļļa Cietvasks Laka

 

 

Rūpnieciski vai objektā apstrādāta grīda

Tradicionāli koka grīdu apdari veica pēc tās ieklāšanas telpā. Mūsdienās lielākā daļa klientu izvēlas koka grīdas, kuru virsmas gala apstrāde veikta jau rūpnīcā. Rūpnieciskai koka grīdas apstrādei ir daudz priekšrocību. Galvenā ir tā, ka lakošana vai eļļošana rūpnieciski tiek veikta šim procesam ideāli piemērotos apstākļos, kas reti ir iespējams būvobjektā. Šāda apstrāde, paveikta optimālā temperatūras režīmā, vidē bez putekļiem, ar optimālu apdares produkta apjomu katrā kārtā, viennozīmīgi ir izturīgāka par būvobjektā iespējamo.

Saprotams, dažādu ražotāju veiktās rūpnieciskās grīdas apdares atšķiras ļoti būtiski. Tikai ražotājs ir atbildīgs par izvēli, cik kvalitatīvu apdares produktu izmantot un cik kārtās to uzklāt. Līdz ar to grīdas ilgmūžība līdz brīdim, kad tā jāatjauno, slīpējot un no jauna pārklājot, var atšķirties 2 un vairāk reizes. Ņemot vērā, ka vienoti normatīvi vai testi šajā jautājumā nepastāv, iesakām izvēlēties produktus no respektabliem ražotājiem ar labu reputāciju un atbildību par savu produktu ilgmūžību.

Rūpnieciski vai objektā apstrādāta grīda

Rūpnieciski apstrādāta grīda Objektā apstrādāta grīda

 

 

Kādam telpām koka grīda ir piemērota

Koka grīdas piemērotas lielākajai daļai telpu, sākot no mazas slodzes guļamistabās līdz dzīvojamām telpām, gaiteņiem, virtuvei un pat sabiedriskām telpām. Taču noteikti ir jāpatur prātā, ka vietās ar lielu satiksmi, piemēram, virtuvē vai sabiedriskās telpās, grīdai būs nepieciešama biežāka apkope un ātrāka atjaunošana. Traipu gadījumā bez tūlītējas rīcības koka grīda var nokrāsoties cauri aizsargkārtai, kā rezultātā grīda ir jāatjauno slīpējot, vai jānomaina. Tamdēļ telpās ar lielu slodzi bieži izvēlas vinila grīdu ar koka rakstu, kura ir piemērotāka augstai slodzei un ikdienas traipiem. Tāpat koka grīdu nebūtu ieteicams lietot telpās ar augstu mitrumu.

Kādam telpām koka grīda piemērota

 

 

Ieklāšanas metodes

Koka grīdu 2 populārākie ieklāšanas veidi ir vai nu to līmējot pie pamatnes vai arī ieklājot kā peldošo grīdu uz apakšklāja. Līmēšana pie pamatnes sadārdzina grīdas ieklāšanu par apmēram 4 €/m2. Savukārt tai ir savas priekšrocības:

 • labāka soļu trokšņa slāpēšana telpā;
 • masīvāka grīdas sajūta;
 • vieglāk realizēt pieslēgumus pie cita veida segumiem un dažādiem konstruktīviem elementiem;
 • iespējama rakstu veidošana.

Peldošās grīdas ieklāšana, kad virs pamatnes ieklāj apakšklāju un uz tā “saklikšķina” parketu, ir vispopulārākā. Šādi ieklātas grīdas priekšrocības ir, ka grīda pēc sava dzīves cikla ir viegli demontējama, kā arī labākas akustiskās īpašības soļu skaņas slāpēšanā uz apakšējo stāvu. Ieklājot peldošo grīdu, jāizvēlas kvalitatīvs apakšklājs ar vēlamajām akustiskajām īpašībām, kā arī jāpievērš uzmanība dēļu savstarpējam savienojumam. Nekvalitatīvi dēļu savstarpējie savienojumi var novest pie ieklātās grīdas čīkstēšanas. Iesakām izvēlēties uzticamu zīmolu produktus šādam nolūkam.

Gandrīz visas koka grīdas ir piemērotas ieklāšanai līmējot pie pamatnes, bet ne visas grīdas ir piemērotas ieklāšanai kā peldošā grīda. Tādēļ, ja vēlaties ieklāt grīdu peldošajā metodē, pievērsiet uzmanību, vai produkts tam ir piemērots.

Ieklāšanas metodes

Ieklāšana, līmējot pie pamatnes Peldošās grīdas ieklāšana uz apakšklāja

 

 

Piemērotība grīdas apsildei

Mūsdienās koka grīda daudz tiek izmantota virs grīdu apsildes sistēmām. Lielākā daļa koka grīdu tam ir piemērota. Viennozīmīgi labāk ir virs grīdu apsildes sistēmām izmantot daudzslāņu dēļus nekā masīvkoka dēļus. Visi mūsu piedāvājumā esošie daudzslāņu dēļi ar ozola virskārtu ir piemēroti ieklāšanai virs zemgrīdas apkures. Ieklāšanu uz apsildāmajām grīdām var veikt gan peldošās grīdas metodē, gan līmējot pie pamatnes. Lai arī dzirdēts ir uzskats, ka uz apsildāmajām grīdām labāk klāt plānākos divslāņu dēļus tos līmējot pie pamatnes, mūsu rīcībā nav informācijas par to, ka trīsslāņu dēļi, ieklāti kā peldošā grīda, funkcionētu sliktāk.

Piemērotība grīdas apsildei

Daudzslāņu parketa dēļi + grīdas apsilde

 

Koka grīdas ekoloģiskums

Lai arī koka grīda ir ļoti dabiska un ekoloģiska izvēle, ne visi produkti ir šajā ziņā vienlīdzīgi. Koka grīda vienmēr ir pārklāta ar laku vai eļļu. Šis pārklājums var ne vienmēr būt videi draudzīgs, ka arī tas var ilgstoši izdalīt gaistošos organiskos savienojumus. Tieši tāpat dažādus riskus rada līmes, kuras izmantotas daudzslāņu dēļu ražošanā. Ja gribat būt pārliecināts par izmantoto produktu nekaitīgumu sev un videi, iesakām izvēlēties koka grīdas, kas marķētas ar kādu pazīstamu ekomarķējumu. Tāpat, izvēloties grīdu, pievērsiet uzmanību, vai izmantotie materiāli ir no mežiem ar ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, par ko liecina PEFC un FSC marķējumi.

Koka grīdas ekoloģiskums
Lasi tālāk par to kā izvēlēties parketu