67 21 87 44
×

Lūdzu aizpildiet zemāk esošo veidlapu un mēs ar jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.

Lūdzu ievadiet pareiza formāta epasta adresi.
Lūdzu ievadiet ziņojumu.
Jūsu ievadītie dati tiek saglabāti un nosūtīti kā e-pasta vēstule un apstrādāti saskaņā ar Privātuma politiku

Vinila grīdas segumi, LVT

Vinila grīdas ir viens no straujāk popularitāti gūstošajiem grīdu tipiem. Skati vairāk kā izvēlēties vinila grīdu, kas kalpos labi un būs atbilstoša telpas slodzei.

 

Vinila grīda

Vinila grīdas segums jeb LVT (luxury vinyl tiles) grīdas segums ir sintētisks elastīgais materiāls flīžu formātā. Vinila grīda bieži imitē dabīgus materiālus kā koks un akmens un ir veiksmīga alternatīva izmantošanai vietās, kur nepieciešama dabīga materiāla izskats, bet tehnisku vai ekonomisku iemeslu dēļ ir izdevīgāk izmantot imitāciju.

LVT grīdas segumi ir izturīgi, praktiski un viegli kopjami. Šis grīdas segums ir paredzēts tie, kuri vēlās, lai grīda kalpotu ilgi un neprasītu īpašas rūpes par to.

Pie pamatnes līmējamas vinila grīdas Peldošās vinila grīdas Brīvstāvošas vinila grīdas

 

 

Pie pamatnes līmējamās vinila grīdas

Biežāk izmantotais un lētākais vinila grīdu veids ir pie pamatnes līmējamas vinila plāksnes. Tās tiek līmētas pie labi sagatavotas, tīras, līdzenas pamatnes ar speciālu līmi, kas ir paredzēta vinila flīžu ieklāšanai. Šādi ieklāta vinila grīda veido ilgmūžīgu, ar pamatni cieši sasaistītu grīdas segumu.

Līmējamo vinilu ieklāšanai var izmanot arī pašlīmējošo apakšklāju. Šādā veidā ieklājot nav jārūpējas par to, lai pamatne būtu izcilā kvalitātē, jo apakšklājs maskēs nelielus pamatnes defektus. Apakšklājs kas dēļ sava svara stingri pieguļ pamatnei, tiek brīv-stāvoši ieklāts. No apakšklāja tiek noņemta aizsargplēve zem kuras ir līme un segums tiek blīvi un stingri piespiests pie apakšklāja. Šis risinājums ir labs arī tādā gadījumā, ja pēc laika, segumu ir paredzēts mainīt vai nav iespēja ideāli izlīdzināt pamatni.

 

Peldošās vinila grīdas

Peldošās vinila grīdas, jeb vinila grīdas segums ar click savienojumu ir otrs biežāk izmantotais vinila grīdu tips. Šīs vinila grīdas savā starpā savienojās ar click mehānismu , kas ir ātri, vienkārši un viegli izdarāms. Tamdēļ šo segumu ir vieglāk ieklāt neprofesionāliem ieklājējiem. Peldošās vinila grīdas ir vai nu jāklāj uz speciāla apakšklāja, vai arī ir segumi ar jau iestrādātu apakšklāju.

Ieklāšanas un demontāžas vieglums ir galvenā šī vinila grīdas tipa priekšrocība. Savukārt kā mīnuss šim vinila seguma tipa ir jāatzīmē nepieciešamība atstāt izplešanās šuves telpu malās kā ikvienam peldošās grīdas segumam. Līdz ar to grūtāk ir realizēt seguma pieslēgumus pie citiem segumiem vai konstruktīviem elementiem, un šiem mērķiem ir jāizmanto noseglīstes.

Dažreiz šos segumus sauc par vinila lamināts, kas gan nav tehniski pareizi, jo ar laminātu šiem segumiem līdzība ir tikai starpplākšnu savienojumā.

 

Brīvi stāvošas vinila grīdas

Brīvstāvošas vinila grīdas ir vinila seguma plāksnes ar paaugstinātu biezumu un papildus materiāla slāņiem, kas nodrošina šiem segumiem augstu izmēru stabilitāti. Šīs vinila plāksnes tiek fiksētas pie pamatnes ar fiksācijas līmi, kas neļauj flīzei aizslīdēt un notur to savā vietā. Savukārt šī fiksācijas līme nodrošina iespēju ikvienu atsevišķu plāksni pacelta atsevišķi nesabojājot pamatni. Tāda veida grīdu ir viegli demontēt, mainīt konfigurāciju kā arī atjaunināt.

 

Nodilumizturības klases

Izvēloties vinila grīdu, būtiski ir pievērst uzmanību seguma nodilumizturības klasei. Tā norāda kādai slodzei segums ir piemērots saskaņā ar tehniskajiem testiem. LVT grīdas segums paredzēts dažādām noslogotības zonām, līdz ar to nodilumizturības klases LVT segumiem arī ir dažādas. To ietekmē gan virsējā slāņa biezums un tā kvalitāte, gan vinila seguma konstruktīvās īpašības.

 

 

LVT formas

LVT grīdas var būt dažāda izmēra, atkarībā no dizaina, ražotāja un kolekcijas. Pateicoties šī seguma dažādajām formām to var kombinēt savā starpā veidojot unikālus, neparastus un interesantus dizainus, kas padara telpu neatkārtojamu. Iespējamās formas: “dēlīši” “flīzes” “īpašās” “ar akcenta svītrām”.

Dēlīši Flīzes Īpašās Ar akcenta svītrām

 

 

Piemērotība apsildāmajām grīdām

Vinila grīdas segums ir piemērots ieklāšanai uz apsildāmām grīdām, tas ir plāns, nedeformējas un labi vada siltumu. Vispiemērotākais no vinila veidiem ieklāšanai uz apsildāmajām grīdām būti “līmējamās” flīzes, jo tās ir visplānākās un visblīvāk turas pie pamatnes.

 

 

Telpas kura vinila segums ir piemērots

LVT grīdas ir paredzētas gan sabiedriskās telpās: biroji, viesnīcas, kafejnīcas, restorāni veikali, iepirkšanās centri. Gan arī privātajā sektorā dzīvokļos un privātmājās: virtuves, koridori, dzīvojamās istabas, vannas istabas.

 

Lasi tālāk par to kā izvēlēties materiālu

Zemāk ir populārakās vinila grīdas segumu kolekcijas, ko varat pasūtīt pie mums. Pilnu kolekciju klāstu iepazīstiet salonā. Segumus, ko varat saņemt tai pašā dienā no noliktavas Rīgā atradīsiete-veikalā.