67 21 87 44

Lūdzu aizpildiet zemāk esošo veidlapu un mēs ar jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.

Lūdzu ievadiet pareiza formāta epasta adresi.
Lūdzu ievadiet ziņojumu.
Jūsu ievadītie dati tiek saglabāti un nosūtīti kā e-pasta vēstule un apstrādāti saskaņā ar Privātuma politiku

Flīzes

Izvēloties aprīkot grīdu un sienu virsmu telpā, vēlams pievērst uzmanību vairākiem materiāla funkcionālajiem parametriem, lai flīzes kalpoti atbilstoši mērķim. Lasi vairāk par būtiskiem rādītajiem flīžu izvēlē.

 

 

Flīžu veidi

Atkarībā no izejmateriāla un izgatavošanas tehnoloģijām, izšķir keramikas, akmens masas un mozaīkas flīzes.

Flīžu veidi

 

Keramikas flīzes, tāpat kā citus keramiskos izstrādājumus izgatavo no baltā vai sarkanā māla, kam pievienotas kvarca smiltis un citi materiāli. Keramikas flīzes lielākoties paredzētas tikai sienu un grīdu apdarei interjeros. Populāri keramikas flīžu veidi ir Monocottura jeb vienreiz apdedzinātās flīzes, kas piemērotas iekštelpu grīdām un sienām, Bicottura jeb divreiz apdedzinātās flīzes, kas piemērotas iekštelpu sienām un Klinker- glazēti un neglazēti apdares ķieģeļi, ķieģeļflīzes, ar ierobežotiem dizaina risinājumiem, bet augstu izturību, kas paredzēti iekštelpām un āra darbiem.

Akmens masas flīzes izgatavo no māla, pievienojot tam kaolīnu vai sasmalcinātu akmens pulveri un krāsu veidojošus minerālus. Ražošanas procesā akmens masa tiek ekstrudēta – no tās tiek izsūkts ūdens. Ekstrudēšanas rezultātā flīze iegūst blīvu struktūru, kas nodrošina augstu virsmas izturību pret triecieniem, nodilumu, temperatūras izmaiņām vai nokrišņu ietekmi. Akmens masas flīzes var izmantot gan sienu un grīdu apdarei dažādos interjeros, gan āra telpu un ēku fasāžu flīzēšanai – tās ir ļoti izturīgas pret dažādām mehāniskām, ķīmiskām un temperatūras ietekmēm.

Akmens masas flīzes var būt gan pilnas akmens masas – viendabīgas visā flīzes biezumā, kas lietojamas ļoti lielās slodzes, gan divreiz presētā akmens masa, kas nav viscaur viendabīga, bet gan flīzes pamatnei ir atšķirīgs krāsas tonis, gan glazētā akmens masa, ar plašām dizaina iespējām un glazūru, kas nodrošina nodilumizturību.

Mozaīkas flīzes. Izšķir stikla, keramikas un akmens mozaīku – funkcionāli un estētiski atšķirīgus apdares materiālus. Ar mozaīku iespējams noklāt slīpas, liektas vai lauztas virsmas, veidojot noapaļotas formas. Stikla un keramikas mozaīka ir vieglāka, tāpēc labāk piemērota sienu, nišu, kolonnu vai citu telpas daļu apdarei, bet akmens mozaīka - dekoratīvai grīdas apdarei.

 

Flīžu nodilumizturība

Iekārtojot sabiedriskas telpas vai dzīvojamās telpas ar lielu slodzi kā priekšnamus un vestibilus ar grīdas flīzēm, īpaša uzmanība jāpievērš materiāla nodilumizturībai. Nerūpīgas attieksmes gadījumā var nākties saskarties ar neparedzēti ātri sabojātu flīzes virsmu telpās ar lielāku noslodzi . Pēc standarta ISO EN 102 flīzes iedala sekojošās virsmas nodilumizturības klasēs:

  • PEI 1: telpas ar minimālu noslodzi;
  • PEI 2: telpas, kurās staigā ar mājas apaviem;
  • PEI 3: visas dzīvojamās telpas, viesnīcas, nelieli ofisi;
  • PEI 4: vidēji intensīvas noslodzes dzīvojamās un sabiedriskās telpas;
  • PEI 5: intensīvas noslodzes dzīvojamās un sabiedriskās telpas.

Izmantojot flīzes ir iespējams panākt visaugstākās nodilumizturības grīdu. Tās lielā daļā slodzes noturības parametru apsteidz labas kvalitātes vinila grīdas, kas ir laba alternatīva flīzēm lielākajā daļā telpu.

Flīžu virsmas apstrādes veidi

Glancētas/pulētas. Šādas flīzes ir spīdīgas, gludas un atstarojošas, ko iegūst, pulējot virsmu, līdz tā spīd. Flīzes ir viegli kopjamas un labi piemērotas virtuves, dzīvojamās zonās.

Lapatētas. “Lappato” apdare, tiek panākta, flīžu virsmu pulējot, bet ne tik ilgi, lai sasniegtu tipiskas pulētas flīzes spīdumu. Dēvē arī par daļēji pulētām.

Matētas. Arī šis flīzes ir gludas, tomēr nav izpulētas līdz galam. Uz matētām flīzēm minimāli redzami skrāpējumi un tās ir viegli kopt.

Flīžu virsmas apstrādes veidi

Glancētas/pulētas Lapatētas Matētas

 

 

Flīzes pēc to pielietojamības klasifikācijas

Flīzes pēc pielietojuma veida iedala sienas un grīdas flīzēs. Sienas flīzes paredzētas tikai sienu flīzēšanai. Savukārt grīdas flīzes var likt gan uz grīdas gan sienas.

Flīžu pielietojamības klasifikācija

Sienas flīzes Grīdas flīzes

 

 

Flīžu pretslīdes klasifikācija

Izvēloties flīzes vannas istabām, vai citām atpūtas telpu interjera iekārtošanai (saunas, baseini), būtisks ir grīdas flīžu pretslīdes faktors, kuru pēc Eiropas standarta apzīmē ar burtu R*. Nepareiza izvēle var novest pie nepatīkamas slīdēšanas telpās ar pastiprinātu mitruma iespējamību (vannas istabas). Atbilstoši konkrētās telpas funkcijai, biežāk sastopamie R*apzīmējumi ir:

  • R 9: foajē, uzgaidāmās un atpūtas telpas;
  • R 10: skolas telpas, medicīnas iestādes, laboratorijas, restorāni, frizētavas;
  • R 11: restorānu virtuves, mehāniskās darbnīcas, pārejas;
  • R 12: rampas, autostāvvietas, baseini, dušas telpas;
  • R 13: ražošanas telpas ar pastiprinātām drošības prasībām.

Flīžu pretslīdes klasifikācija

 

 

Flīžu rakstu un krāsu intensitātes gradācija

Izvēloties flīzes, lai spriestu par to vai flīžu klājums būs viendabīgs vai arī atšķirība starp flīzēm būs liela, jāpievērš uzmanība nokrāsu variācijai. Lai strukturizētu paredzēto variāciju pakāpi, ir ieviesta skala:

  • V1: Vienveidīgs izskats - minimālas atšķirības starp flīzēm vienā un tajā pašā ražošanas ciklā.
  • V2: Neliela variācija - skaidri atšķiramas faktūras / raksta atšķirības ar līdzīgām krāsām.
  • V3: mērena variācija - lai gan vienā flīzē esošās krāsas norāda uz citām flīzēm gaidāmās krāsas, krāsu daudzums ievērojami atšķirsies. V4: būtiskas variācijas - nejaušas krāsu atšķirības starp flīzēm, tāpēc vienai flīzei var būt pilnīgi atšķirīgas krāsas nekā citām flīzēm.

Flīžu rakstu un krāsu intensitātes gradācija

V1 V2 V3 V4

 

 

Flīžu šķiras

Flīzes ir seguma veids, kuram visbiežāk nākas sastapties ar dažādu materiālu šķiru piedāvājumiem. Lai arī mēs parasti piedāvājam tikai 1 šķiras flīzes, mēdz izdalīt sekojošu šķiru flīzes:

  • 1.šķira: flīzes ir ražotāja noteiktajam standartam atbilstošs produkts ar precīziem ģeometriskiem izmēriem (kalibru), 5% pieļaujamo defektu normu vienai flīžu sērijai.
  • 2.šķira: flīzes ar pieļaujamo defektu normu līdz 25% vienai flīžu sērijai un attiecīgi par 20- 30% zemāku cenu.
  • 3.šķira: zemas cenas produkts ar lielu pieļaujamo defektu diapazonu — izliektu virsmu, nepareizu ģeometriju un dažādiem mehāniskiem bojājumiem.​

Flīžu šķiras

1. šķira 2. šķira 3. šķira

 




Lasi tālāk par to kā izvēlēties materiālu