67 21 87 44
×

Lūdzu aizpildiet zemāk esošo veidlapu un mēs ar jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.

Lūdzu ievadiet pareiza formāta epasta adresi.
Lūdzu ievadiet ziņojumu.
Jūsu ievadītie dati tiek saglabāti un nosūtīti kā e-pasta vēstule un apstrādāti saskaņā ar Privātuma politiku

Laba koka grīda nodrošina izturīgu, praktisku virsmu, kas graciozi noveco. Bet ne visas koka grīdas ir vienādas. Ir daudz faktoru kas ietekmē gan estētiku, gan grīdas kopšanas vieglumu, gan ilgtermiņa izturību. Skati vairāk par atšķirībām starp dažādiem produktiem un kam pievērst uzmanību izvēloties koka grīdu.

 

 

Koka grīdas raksts

Koka grīda var būt ieklāta gan grīdas dēļu, gan mazo parketa dēlīšu rakstā, gan skujiņas vai Chevron rakstā, gan dažādos citos rakstos.

Grīdas dēļu raksts Chevron raksts Skujiņas raksts

 

Mūsdienās piedāvājums ir tik plašs, ka ikviens var atrast sev piemērotāko rakstu un tā izmēru. Pie mums vien jūs atradīsiet:

 • vairāk kā 50 dažāda platuma un garuma platos dēļus platumā no 13 cm līdz 40cm un garumā no 1,2m līdz 4m;
 • vairāk kā 10 dažāda platuma un garuma parketa dēlīšus platumā no 7cm līdz 14cm un garumā no 47cm līdz 1m, kurus var ieklāt gan tradicionālā parketa rekstā gan skujiņā;
 • vairāk kā 5 dažāda platuma un garuma Chevron parketa dēlīšus platumā no 9 līdz 14cm un garumā no 60cm līdz 80cm.

 

 

Masīvkoka vai daudzslāņu parkets

Tradicionāli koka grīdas izgatavo tā, ka grīdas vai parketa dēlis sastāv no viena koksnes slāņa pilnā dēļa biezumā. Mūsdienās prāvi augstāku popularitāti ir ieguvušas daudz-slāņu koka grīdas. Tās ir izgatavotas no cietkoksnes virskārtas, kas savienota ar citiem koksnes slāņiem, paredzētiem grīdas izplešanās un saraušanās kustību mazināšanai telpas mitruma izmaiņu rezultātā.

Masīvkoka parkets Daudzslāņu parkets

 

Gan vienslāņu, jeb masīvkoka grīdas gan daudzslāņu koka grīdas izskats ir vienāds, jo redzams ir tikai grīdas augšējais slānis. Būtiski gan atšķiras šo grīdu īpašības. Masīvkoka grīdu galvenā priekšrocība ir tajā, ka tās var vairāk reižu atjaunot slīpējot un no jauna veicot virsmas apstrādi. Daudzslāņu grīdu var atjaunot mazāk reižu, jo to ierobežo augšējā slāņa biezumu. Savukārt daudzslāņu grīdai ir vairākas savas priekšrocības:

 • daudzslāņu grīdas mazāk izplešas un saraujas klimatisko izmaiņu rezultātā;
 • daudzslāņu grīdas ir piemērotākas ieklāšanai uz apsildāmajām grīdām, jo mazāk reaģē uz mitruma izmaiņām koksnē;
 • tās parasti ir vieglāk ieklāt un ir ļoti labi piemērotas ieklāšanai “peldošās grīdas” metodē, kad koka grīdu nestiprina pie grīdas pamatnes;
 • daudzslāņu grīdu izgatavošanā tiek patērēti mazāk augsti vērtīgie celkoki (ozols u.c.) nekā masīvkoka grīdas, jo parasti pārējie slāņi ir izgatavoti no ātrak augošu koku materiāliem.

Ņemot vērā daudzās daudzslāņu grīdu priekšrocības mēs savā piedāvājumā koncentrējamies uz tām.

 

 

Daudzslāņu konstrukcija

Daudzslāņu koka grīdas tiek izgatavotas dažādās konstrukcijās ar dažādu slāņu skaitu. Tipiskākie veidi ir:

 • divslāņu, kur virskārta no cēlkoka un pamatne priede vai egle;
 • divslāņu, kur virskārta no cēlkoka un pamatne bērza saplāksnis;
 • trīsslāņu, kur virskārta no cēlkoka, vidējais slānis priedes/egles gabaliņi, apakšējais slānis priede/egele;
 • trīsslāņu, kur virskārta no cēlkoka, vidējais slānis HDF, apakšējais slānis priede/egele.

 

Trīsslāņu konstrukcija Divslāņu konstrukcija

 

Katrai konstrukcijai ir kādas nelielas priekšrocības un trūkumi. Dažādi ražotāji mēdz uzsvērt savu konstrukciju priekšrocības pār citām. No mūsu pieredzes kvalitatīvam gala rezultātam nav būtiska atšķirība kāda tieši ir konstrukcija. Būtiski ir izvēlēties materiālus no kvalitatīva ražotāja ar labu reputāciju un pieredzi, kā arī ieklāt tos atbilstoši norādījumiem.

 

 

Virskārtas biezums

Daudzslāņu koka grīdas būtiski atšķiras viena no otras ar virsējā slāņa biezumu un iespējām to atjaunot slīpējot. Virsējais slānis mēdz būt sākot no 0,6mm biezs līdz pat 6mm biezs. Virsējā slāņa biezums visvairāk ietekmēs to cik reizes grīdu var atjaunot to slīpējot un atkārtoti apstrādājot ar laku, eļļu ... Pareizi apstrādātu un koptu koka grīdu visdrīzāk nevajadzēs slīpēt tuvāko 15 gadu laikā. Pie laba ekspluatācijas režīma, vai virskārtas regulāras atjaunošanas to pulējot un pārklājot, grīda bez slīpēšanas var kalpot pat vairāk kā 30 gadus. Savukārt gadījumā, ja grīda tiek kādā veidā sabojāta, izdeldēta vai saskrāpēta, var rasties nepieciešamība grīdu slīpēt. Šajā gadījumā virskārtas slānim ir būtiska nozīme tajā vai grīdu varēs slīpēt un cik reizes. Tiek uzskatīts, ka grīdas ar 2.5-3.5mm virskārtu visdrīzāk varēs atjaunot slīpējot 2 reizes. Bet to nevajadzētu uztvert kā solījumu, jo tas ir atkarīgs no grīdas bojājumu dziļuma.

Plāns virskārtas biezums Biezs virskārtas biezums

 

Mūsdienās lietotāji, iegādājoties parketu, bieži jau zina, ka neveiks tā atjaunošanu slīpējot un no jauna apstrādājot. Tam par iemeslu mēdz būt gan tas, ka

 • tiek iegādāta grīda ar īpašiem apstrādes veidiem (piemēram krāsa, birstējums, dziļo šķiedru tonējums), kuru atjaunošana uz vietas objektā pēc slīpēšanas atbilstošā kvalitātē būs tuvu neiespējama;
 • nevēlas sarežģījumus, kas saistīti ar grīdas slīpēšanu un pārklāšanu (putekļi, ilgs apstrādes un žūšanas laiks, smakas);
 • nevēlas investēt grīdas atjaunošanā slīpējot un pārklājot no jauna, jo kvalitatīvi veikt darba izmaksas ir apmēram 20 €/m2, kas bieži ir vairāk kā puse no jaunas grīdas iegādes un uzstādīšanas.

Ja plānojat neatjaunot grīdu slīpējot un pārklājot, tad varbūt “Mazāk ir vairāk” ir tieši tas, kas virskārtas biezumā ir vajadzīgs. Šādā gadījumā arī koka grīda ar 0,6mm cēlkoka slāni un HDF vidus slāni varētu kalpot 20 gadus un vairāk. Ņemot vērā plāno virsslāni un cieto HDF vidusslāni šādu grīdu ir ļoti grūti traumēt, jo iespiedumi un dziļie iešvīkājumi parasti veidojas tieši cēlkoka slānī.

 

 

Virskārtas koka veids

Virskārtas koksne un tās zāģējuma veids noteiks kā izskatīsies jūsu grīda. Tipiski ir virskārtā izmantot dažādus kokus ar augstu cietību – piemēram ozols, osis, kļava , valrieksts, kā arī dažādus eksotiskos kokus. Mūsdienās vispopulārākais ir ozola parkets dēļ savas cietības, izskata, kā arī izsekojamās koksnes izcelsmes. 

Izvēloties koka grīdu neaizmirstiet ieskatīties kāds ir koksnes raksts. Lai arī paraugi pilnībā nekad neatainos pabeigtu grīdu, rūpīga parauga un pieejamo produkta grīdas ieklājuma bilžu izpēte dos lielāku priekšstatu vai izvēlaties sev piemērotāko izskatu. Var pievērst uzmanību koksnes raibumam, zaru vietu daudzumam, pildīto zaru vietu izskatam, izmantotajam koksnes šķiedras rakstam un izteiksmīgumam.

Raiba koksne Viendabīga koksne

 

 

V grope

V grope dēļu malās palīdz izcelt katru atsevišķo dēli. V gropēm ir dažādi dziļumi, kas atkarībā no dziļuma vai nu vairāk vai mazāk uzsver un izceļ atsevišķos dēļus. 

Dēļi ar V gropi Dēļi bez V gropes

 

 

Virsmas apdare

Virsmas apdare ļoti būtiski ietekmē koka grīdas ilgmūžību. Tās kvalitāte noteiks cik ilgi kalpos grīda un kad būs nepieciešama grīdas atjaunošana. Ir daudz dažādu apdares produktu, bet vienkāršojot, lielāko daļu apdares materiālu mēdz iedalīt vienā no divām kategorijām: eļļa vai laka. Izvēli par to kuru grīdu izvēlēties iesakām veikt gan balstoties uz izskatu gan apdares tehniskajam īpašībām un konkrētajam produktam rekomendēto kopšanas režīmu.

Eļļa nedaudz iesūcas kokā, aizpildot tā virskārtas poras un rada matētu, dabīgu sajūtu. Eļļotas grīdas galvenā priekšrocība ir tajā, ka tā var tikt ļoti viegli atjaunota un atsvaidzināta. Eļļotas grīdas atjaunošanu var veikt arī tikai atsevišķos sektoros, kur grīda ir pakļauta lielākai slodzei vai arī sabojāta, un nav nepieciešamība atjaunot visu grīdu. Savukārt eļļa nav tik noturīga pret traipiem kā laka, kā arī tās nodilumizturība nav tik stipra kā lakai. Eļļa ir ļoti laba izvēle, ja jūs plānojat par savu grīdu rūpēties, jo eļļota grīda labi kalpos, ja regulāri tiks kopta ar eļļu un vaskus saturošu līdzekli, kas atsvaidzina pārklājumu.

Lakota apdare sastāv no vairāku laku kārtu uzklāšanas, veidojot plānu plēvi, kas aizsargā grīdu pret nodilumu un traipiem. Lakota apdare apkopes ziņā ir mazāk prasīga un pret traipiem un nodilumu izturīgāka kā eļļa. Toties dziļi ieskrāpējumi vai grīdas izdilums lielas slodzes zonās ir parasti novēršami tikai grīdu atjaunojot ar slīpēšanu un pārlakošanu pilnā telpas platībā.

Naturālā eļļa Cietvasks Laka

 

 

Rūpnieciski vai objektā apstrādāta grīda

Tradicionāli koka grīdu apdari veica pēc tās ieklāšanas telpā. Mūsdienās lielākā daļa klientu izvēlas koka grīdas kas ir apstrādātas ar gala apstrādi rūpnīcā. Rūpnieciskai koka grīdas apstrāde ir daudz priekšrocību. Galvenā ir tā, ka lakošana vai eļļošana tiek veikta rūpnieciski šim procesam ideāli piemērotos apstākļos, kas reti kad ir iespējams būvobjektā. Šāda apdare, kas veikta optimālā temperatūras režīmā, vidē bez putekļiem ar optimālu apdares produkta apjomu katrā kārtā, viennozīmīgi ir izturīgāka kā būvobjektā veiktā.

Saprotams, ka dažādu ražotāju veiktās rūpnieciskās grīdas apdares atšķiras ļoti būtiski. Tikai ražotāja atbildībā ir izvēlēties cik kvalitatīvu apdares produktu izvēlēties un cik kārtās to uzklāt. Līdz ar to grīdas ilgmūžība līdz brīdim, kad tā jāatjauno slīpējot un no jauna pārklājot, var atšķirties 2 un vairāk reizes. Ņemot vērā, ka vienoti normatīvi vai testi šajā jautājumā nepastāv, iesakām izvēlēties produktus no respektabliem ražotājiem ar labu reputāciju, kas rūpējas par savu produktu ilgmūžību.

Rūpnieciski apstrādāta grīda Objektā apstrādāta grīda

 

 

Kādam telpām koka grīda ir piemērota

Koka grīdas piemērotas lielākajai daļai telpu, sākot no mazas slodze guļamistabām līdz dzīvojamām telpām, gaiteņiem, virtuvei un pat sabiedriskām telpām. Taču noteikti ir jāpatur prātā, ka vietām ar lielu satiksmi, piemēram virtuvei vai sabiedriskām telpām, būs nepieciešama biežāka apkope un ātrāka atjaunošana. Traipu gadījumā bez tūlītējas rīcības koka grīda var nokrāsoties cauri aizsargkārtai, kā rezultātā grīda ir jāatjauno slīpējot vai jānomaina. Tamdēļ telpās ar lielu slodzi bieži izvēlas vinila grīdu ar koka rakstu, kura ir pravi piemērotāka augstai slodzei un ikdienas traipiem. Tāpat koka grīdu nebūtu ieteicams lietot telpās ar augstu mitrumu.

 

 

Ieklāšanas metodes

Koka grīdu 2 populārākie ieklāšanas veidi ir vai nu to līmējot pie pamatnes vai arī ieklājot kā peldošo grīdu uz apakšklāja. Līmēšana pie pamatnes sadārdzina grīdas ieklāšanu par apmēram 4 €/m2. Savukārt tai ir savas priekšrocības:

 • labāka soļu trokšņa slāpēšana telpā;
 • masīvāka grīdas sajūta;
 • vieglāk realizēt pieslēgumus pie cita veida segumiem un dažādiem konstruktīviem elementiem;
 • iespējama rakstu veidošana.

Peldošās grīdas ieklāšana, kad virs pamatnes ieklāj apakšklāju un uz tā “sakliksķina” parketu, ir vispopulārakā. Šādi ieklātai grīdai ir priekšrocība, ka grīda pēc sava dzīves cikla ir viegli demontējama, kā arī labākas akustiskās īpašības soļu skaņas slāpēšanā uz apakšējo stāvu. Ieklājot peldošo grīdu jāizvēlas kvaliatīvs apakšklājs ar vēlamajām akustiskajām īpašībām, kā arī jāpievērš uzmanība dēļu savstarpējam savienojumam. Nekvalitatīvi dēļu savstarpējie savienojumi var novest pie ieklātās grīdas čīkstēšanas. Iesakām izvēlēties uzticamu zīmolu produktus šādam nolūkam.

Gandrīz visas koka grīdas ir piemērotas ieklāšanai līmējot pie pamatnes, bet ne visas grīdas ir piemērotas ieklāšanai kā peldošā grīda. Līdz ar to, ja vēlaties ieklāt grīdu peldošajā metodē, pievērsiet uzmanību vai produkts tam ir piemērots.

Ieklāšana līmējot pie pamatnes Peldošās grīdas ieklāšana uz apakšklāja

 

 

Piemērotība grīdas apsildei

Mūsdienās koka grīda daudz tiek izmantota virs grīdu apsildes sistēmām. Lielākā daļa koka grīdu tam ir piemērota. Viennozīmīgi labāk virs grīdu apsildes sistēmām ir izmantot daudzslāņu dēļus nekā masīvkoka dēļus. Visi mūsu piedāvājumā esošie daudzslāņu dēļi ar ozola virskārtu ir piemēroti ieklāšanai virs zemgrīdas apkures. Ieklāšanu uz apsildamajām grīdam var veikt gan peldošās grīdas metodē, gan līmējot pie pamatnes. Lai arī dzirdēts uzskats, ka labāk uz apsildāmajām grīdām labāk klāt plānākos divslāņu dēļus tos līmējot pie pamatnes, mums nav pieejam informācija, kas liecinātu, ka trīsllāņu dēļi ieklāti kā peldošā grīda funkcionētu sliktāk.

Daudzslāņu parketa dēļi + grīdas apsilde

 

 

Koka grīdas ekoloģiskums

Lai arī koka grīda ir ļoti dabiska un ekoloģiska izvēle, ne visi produkti ir vienādi. Koka grīda vienmēr ir pārklāta ar laku vai eļļu. Šis pārklājums ne vienmēr var būt videi draudzīgs, ka arī tas var ilgstoši izdalīt gaistošos organiskos savienojumus. Tieši tāpat dažādus riskus rada līmes, kas izmantotas daudzslāņu dēļu ražošanā. Ja gribat būt pārliecināts par izmantoto produktu nekaitīgumu sev un videi, iesakām izvēlēties koka grīdas, kas marķētas ar kādu pazīstamu ekomarķējumu. Tāpat izvēloties grīdu pievērsiet uzmanību vai izmantotie materiāli ir no mežiem ar ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, par ko liecina PEFC un FSC marķējumi.

Lasi tālāk par to kā izvēlēties parketu

Zemāk ir populārakās parketa kolekcijas, ko varat pasūtīt pie mums. Pilnu kolekciju klāstu iepazīstiet salonā. Segumus, ko varat saņemt tai pašā dienā no noliktavas Rīgā atradīsiet e-veikalā.

MEKLĒŠANAS REZULTĀTI (23)

Atlasīt atrasto produkciju vienas sadaļas ietvaros: