67 21 87 44
×

Lūdzu aizpildiet zemāk esošo veidlapu un mēs ar jums sazināsimies 1 darba dienas laikā.

Lūdzu ievadiet pareiza formāta epasta adresi.
Lūdzu ievadiet ziņojumu.
Jūsu ievadītie dati tiek saglabāti un nosūtīti kā e-pasta vēstule un apstrādāti saskaņā ar Privātuma politiku

Mūsdienu paklāji ļauj izvēlēties labu, nodilumizturīgu, ilgi kalpojošu un viegli kopjamu mīksto segumu gan dzīvojamās, gan sabiedriskās telpās. Skati vairāk par atšķirībām starp dažādiem produktiem un kam pievērst uzmanību izvēloties mīkstos grīdas segumus.

 

Dabīgās vai sintētiskās šķiedras paklājs?

Dabīgās šķiedras paklāji (piemēram: aitas vilna, sizals, džuta, zīds) ir izgatavoti no ilgtspējīgiem avotiem, un tāpēc tie ir videi draudzīgāki nekā sintētiskās šķiedras paklāji. Savukārt tie prasīs vairāk uzmanības un rūpīgāku kopšanu, nekā sintētiskie paklāji. Kā arī bieži vien tiem būs īsāks dzīves mūžs dēļ nolietojuma un traipiem. Intensīvās kopšanas un īsāka dzīves cikla rezultātā to kopējā ietekme uz vidi savā dzīves cikla laikā mēdz būt pat lielāka kā sintētiskajiem paklājiem. Sintētiskās šķiedras paklāji (piemēram: neilons, poliesters, polipropilēns) ir izgatavoti no rūpnieciski iegūtam sintētisko materiālu šķiedrām, kas bieži ir tehniskā ziņā pārākas par dabīgajām šķiedrām vai arī lētākas. Piemērotākā sintētiskā šķiedra nodilumizturīgiem, viegli kopjamiem un ugunsdrošiem paklājiem ir poliamīds, jeb neilons. Šādi mīkstie grīdas segumi ir mazāk prasīgi, un tiem raksturīga elastība, nodilumizturība, augsti ugunsdrošības rādītāji. Kvalitatīva poliamīda šķiedra ir mazāk alerģiska nekā dabīgā šķiedra. Sintētiskās šķiedras paklāji ir izturīgāki pret traipiem un vieglāk kopjami nekā dabiskās šķiedras. Tamdēļ lielākā daļa paklāju, kas mūsdienās tiek izmantoti ir no sintētiskās šķiedras materiāliem. Ikonas: dabīgās šķiedras paklāji (aita), sintētiskās šķiedras paklāji (rūpnīca).

Dabīgās šķiedras paklāji (piemēram: aitas vilna, sizals, džuta, zīds) Sintētiskās šķiedras paklāji (piemēram: neilons, poliesters, polipropilēns)

 

 

Dažādas paklāju šķiedru konstrukcijas

Izšķir vairākus dažādus paklāju veidus pēc to šķiedras konstrukcijas. Dažādās šķiedras konstrukcijas ražotāji izmanto lai panāktu lietotajiem vēlamo paklāja izskatu. Tipiski iedala paklājus cirptajos un cilpiņu. Katrai no šīm konstrukcijā ir pieejamas dažādas variācijas, kā arī šo paklāju konstrukcijas tiek kombinētas, lai panāktu interesantus un izteiksmīgus paklājus.

 

 

Paklāja krāsa un raksts

Izvēloties paklāju noteikti uzmanība jāpievērš arī paklāja krāsai un rakstam un tā piemērotībai attiecīgai funkcionālajai zonai. Paklāja krāsa un raksts nosaka vai uz paklāja būs redzami netīrumi, traipi. Jārēķinās, ka gaišie paklāji būs jātīra biežāk, nekā tumšākas krāsas paklāji. Paklāji ar rakstu labāk noslēps netīrumus vai mazus gruzīšus, nekā pilnīgi vienkrāsains segums – vienalga gaišs vai tumšs. Turklāt organiskie un ģeometriskie raksti nodrošinās pietiekami daudz vizuālu uzmanību, lai maskētu traipus, nodilumu kā rezultātā paklājs kalpos ilgāk. Līdz ar to atšķirīgas krāsas un dizaina paklāji ar precīzi vienādiem tehniskiem rādītājiem un nodilumizturību, var kalpo absolūti atšķirīgi un to kalpošanas ilgums atšķirties vairākas reizes.

 

 

Dažādas paklāju formas

Ruļļu paklājs tiek ieklāts visā telpas platībā no sienas līdz sienai. Pie pamatnes vēlams pielīmēt. Šo segumu grūti pielāgot telpas izmēriem, parasti rodas daudz atgriezumi. Nav iespējams atjaunot paklāju, ja kāda vieta ir neatgriezeniski bojāta.

Gabalpaklāju ieklāj tikai konkrētā zonā. Nav nepieciešams nofiksēt pie grīdas. Segumi pieejami dažādās formās un izmēros. Tomēr arī šo segumu nav iespējams atjaunot, ja kāda vieta ir neatgriezeniski sabojāta. Ērtums – iespēja pārvietot uz citu vietu.

Paklājflīzes ir segums, kas sastāv no atsevišķiem savā starpā maināmiem moduļiem, lielākoties 50x50 cm vai 25 x100cm izmērā.. Šis segums var būt pamats elastīgākai, efektīvākai un ilgtspējīgākai interjera videi. Moduļpaklāji ir lielisks veids kā maksimāli ilgi saglabāt grīdas segumu nemainīgi pievilcīgu, jo to iespējams atjaunot lokāli, nomainot bojātos vai nodilušos moduļus. Paklājflīzēm ir apmēram par 67% mazāk atgriezumu nekā ruļļu paklājiem, paklājflīžu kolekcijas, kurām nav jāievēro ieklāšanas virziens, samazina šos atgriezumus vēl vairāk. Mazāk atgriezumu nozīmē, ka lielākā daļa no seguma paliek uz grīdas, nevis tiek izmesti. Paklājflīzes var klāt visā telpas platībā no sienas līdz sienai vai tikai konkrētā zonā kā gabalpaklāju - viegla dizainu veidošana; iespējas veidot dažādus telpas zonējumus Paklājflīzes var ieklāt ātrāk par jebkuru citu grīdas segumu to ieklāšana ir daudz vienkāršāka nekā paklāja ieklāšana. Ieklāt paklājflīzes ir ērtāk arī tāpēc, ka tās ir dažādu izmēru — var vieglāk pielāgot telpas stūriem, nišām, kolonnām.

Katram no šiem seguma veidiem ir savi plusi un mīnusi – atgriezumu daudzums, dizaina iespējas, ieklāšanas un nomaiņas vieglums vai grūtības. Tos izvērtējot, var izdarīt konkrētus secinājumus un nonākt pie vajadzīgā grīdas seguma izvēles. Mūsdienās ņemot vēra paklājflīžu daudzās priekšrocības, tās izvēlas aizvien vairāk pasūtītāju un mēs savā piedāvājumā arī vairāk koncentrējamies uz paklājflīzēm.

Ruļļu paklājs Gabalpaklājs Paklājflīzes

 

 

Paklājflīžu pamatne

Izvēloties paklājflīzes, to kalpošanas kvalitāti ļoti būtiski noteiks paklājflīzes pamatnes kvalitāte. Ir daudz dažādu paklājflīžu pamatņu, no dažādiem materiāliem. Pats būtiskākais pamatnei ir nodrošināt labu dimensionālu stabilitāti, lai paklājflīzes labi piegulētu pie grīdas pamatnes un saglabātu savu formu. Paklājflīzes ar kvalitatīvu pamatnes materiālu izskatīsies labi ilgtermiņā – to malas labi piegulēs pie grīdas un paklāflīzes cieši sakļausies kopā. Diemžēl šeit nav konkrēti kritēriji ka noteikt paklājflīzes pamatnes kvalitāti – iesakām izvēlēties paklājflīzes no pieredzējušiem un respektabliem paklājflīžu ražotājiem.

 

Paklājflīžu ieklāšanas virzieni

Paklājflīzes dod iespēju veidot paklāja segumu ne tikai pierastajā “monolītajā” skatā, bet klāt moduļus dažādos rakstos, kas rad papildus iespējas telpas interjera izveidē. Tipiskākie klāšanas virzieni ir: Klāšana vienā virzienā (Monolithic) visām bultiņām jābūt vērstām vienā virzienā Ķieģeļu veida klājums (Brick) visas bultiņas ir vērstas vienā virzienā, un flīžu savienojumi par pusi flīzes platumu ir nobīdīti pa horizontālo asi Šahveida klājums (Quarter turn) visas flīzes tiek novietotas 90 grādu pagriezienā viena pret otru Klājums bez virziena (Non Directional) paklājflīzes tiek uzklātas bez noteikta virziena Skujiņas klājums (Herringbone) raksts veidojas ar klājumu L veidā. Turklāt sākumpunkta leņķis var būt 90 vai 45 grādi. Paklājflīžu formātu 25x100 var klāt arī pamīšus klājumā (Ashlar), vienā virzienā (Monolithic) un šahveida klājumā (Quarter turn).

Monolithic Brick Quarter turn Non Directional Herringbone Ashlar

 

 

Paklāju nodilumizturības klases

Izvēloties paklāju noteikti jāpievērš uzmanība paklāja nodilumizturības klasei. Tā norāda kādai slodzei paklājs ir piemērots saskaņā ar tehniskajiem testiem. Dzīvojamās telpas ar nelielu slodzi, vidēju slodzi, lielu slodzi, Sabiedriskās telpas ar nelielu slodzi, vidēju slodzi, lielu slodzi. Mēs savā piedāvājumā koncentrējamies uz paklājiem ar 33 slodzes klasi – šādi paklāji lieliski kalpo gan dzīvojamās telpās, gan sabiedriskās telpās – birojos u.c.

 

 

Paklāju ugunsdrošības klases

Bieži vien ne mazāk svarīgs faktors paklāju izvēlē ir paklāja ugunsdrošības klase, kas tiek noteikta saskaņā ar normatīviem veiktiem testiem. Parasti norādot paklāju ugunsdrošību tiek noradīta to uguns reakcijas klase, kā arī dūmu izdalīšanās daudzums. Paklāji mēdz būt sekojošu uguns reakcijas klašu:

  • Bfl –nerada vispārējas uzliesmošanas situācijas, var uzturēt degšanu attīstīta ugunsgrēka gadījumā;
  • Cfl –var radīt vispārējas uzliesmošanas situāciju, bet ne ugunsgrēka attīstības sākumā;
  • Dfl –uguns iedarbības dēļ var radīt vispārējas uzliesmošanas situāciju un aktīvi iesaistās degšanas procesā, kad tiek pakļauts uguns iedarbībai;
  • Efl –degšanas laikā jau pirmajās divās minūtēs var radīt vispārējas uzliesmošanas situāciju;
  • Ffl –var strauji degt un ātri radīt vispārēju uzliesmošanu.

Dūmu izdalīšanās intensitāti no grīdas seguma apzīmē ar šādiem simboliem:

  • s1 – kopējais dūmu izdalīšanās daudzums ir ierobežots;
  • s2 – dūmu izdalīšanās daudzumam ierobežojumi nav noteikti.

Lielākā daļa paklāju, ko mēs piedāvājam savā sortimentā atbilst klase BflS1 vai CflS1, kas tiek uzskatīts par labu rādītāju, lai izmantotu lielākajā daļā dzīvojamo un sabiedrisko telpu.

 

Telpas, kurām mīkstais segums ir piemērots

Paklāju var izmantot ļoti dažādās telpās. Tas rada jauku, patīkamu vidi un izceļas pārējo segumu vidū ar akustiskajām īpašībām. Paklājs slāpē gan skaņas telpā, gan triecienu soļu atstarošanu uz citām telpām. Mīkstā grīdas seguma izvēli lielā mērā noteiks tieši tas, kādā telpā tas atradīsies: Publiskām telpām – koridoriem, trepēm, kā arī mājokļa telpām, kur ir intensīvāka staigāšana, vispiemērotākie ir cilpu un kombinētie paklāju tipi. Šāda tipa paklājiem ir nelielas un blīvas plūksnas, kas atvieglo uzkopšanu, netīrumi un putekļu iekļūšana plūksnu iekšpusē ir minimāla. Guļamistabām un privātām telpām ar nelielu slodzi var izvēlēties arī paklājus, kas nav paredzēti intensīvai slodzei – tai skaitā dažādus dabīgās šķiedras materiālus, kā arī cirptos paklājus ar mīkstu.

 

Lasi tālāk par to kā izvēlēties materiālu

Zemāk ir populārakās paklāju un paklājflīžu kolekcijas, ko varat pasūtīt pie mums. Pilnu kolekciju klāstu iepazīstiet salonā. Segumus, ko varat saņemt tai pašā dienā no noliktavas Rīgā atradīsiete-veikalā.

MEKLĒŠANAS REZULTĀTI (115)

Atlasīt atrasto produkciju vienas sadaļas ietvaros: